Алергія на кішок, що робити

Котики – це поширений різновид домашніх улюбленців. Вони захопили наші серденька, домівки та меми в інтернеті. Але буває, що замість милої посмішки та бажання попестити кошеня, людина відчуває лише бажання чихати та чесатися. Як розпізнати симптоми алергії на кота та кого реальніше позбутися – алергії чи пухнастика? Давайте розберемося.

Чому і як проявляється алергія на кота

Алергія на котів розвивається так само, як і будь-яка інша алергія. Тобто внаслідок реакції на продукти життєдіяльності тварини, які організм сприймає за щось вороже. Імунна система запускає захисні механізми та викидає у кров велику кількість гістаміну, який і спричиняє алергічні реакції.

Варто розуміти, що алергія виникає не на самого котика як такого, а на особливий котячий білок, що міститься в слині тварини. Коли кішка «вмивається» та вилизує себе, цей самий білок потрапляє на шерсть, яка частіше за все й провокує реакції, бо легко поширюється вдома, на одязі, в автомобілі тощо.

Алергія на кота може проявлятися такими симптомами:

  •  закладеність носа або риніт із водянистим вмістом;
  • чхання та кашель;
  • першіння у горлі;
  • задишка;
  • блювання, діарея – якщо білок потрапив на харчові продукти, які були з’їдені.

До того ж, інколи люди підозрюють алергію на тварин, але з’ясовується, що справжня причина недуги зовсім в іншому збуднику. Наприклад, тварина, що часто гуляє поза домом, може приносити на собі багато пилу, пилку або навіть грибних спорів. Тож спочатку треба впевнитись, що алергію дійсно провокує кішка.

Чого позбутися: алергії чи кішки?

Багато людей задаються питанням, чи проходить алергія на кішок. Сама, без втручання – ні. Але ознаки алергії можна успішно блокувати, насолоджуючись муркотінням улюбленого Мурзика без негативних наслідків. Для цього існують антигістамінні препарати. Вони потрібні у кожному домі, в якому мешкає людина алергік або дитина, організм якої ще чутливий до всього нового.

 

Але не всі антигістамінні таблетки можуть впоратися з проявами алергії. Тому краще мати під рукою перевірений препарат. Наприклад, Еріус® від міжнародного концерну Байер. Це препарат останнього покоління, що позбавляє симптомів алергії вже через 30 хвилин після вживання.

Еріус® має достатній профіль безпеки, щоб давати його навіть дитині старше 6 місяців.

Але для призначення препарату краще відвідати лікаря алерголога та не займатись самолікуванням.

____________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Еріус® сироп, 0,5 мг/мл по 60 мл у флаконах № 1, UA/5827/02/01 від 29.11.2017, Еріус® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 5 мг, № 10, UA/5827/01/01 від 15.02.2017

 

  1. Morgenstern JP, Griffith IJ, Brauer AW, Rogers BL, Bond JF, Chapman MD, Kuo MC. "Амінокислотна послідовність Fel dI, основного алергену домашньої кішки: аналіз білкової послідовності та клонування кДНК". (Листопад 1991). Праці Національної академії наук Сполучених Штатів Америки. 88 (21): 9690-4
  2. Інструкція МОЗ України на препарат Еріус